indie night

 

Dave Brannigan
Indie-rocková formácia zo Žiliny, je už známa svojimi úspechmi, keď vďaka Rádiu_FM reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. V minulých rokoch bola nominovaná v slovenskej hudobnej ankete Rádia_FM „Radiohead Awards“ na Objav roka a za album Young Creatures sa dostala do longlistu Debut roka.
Na jar kapela vydala EP s názvom „Brannigan“. Sú na ňom skladby, ktoré zložila od vydania svojho debutu. Hudobne si Dave Brannigan stále drží svoj špecifický zvuk, no oproti albumu začali viac experimentovať s klávesmi. Prekvapením sú aj nečakané zmeny tempa a sofistikovanejšie aranžmány.

Web: http://davebrannigan.com/
FB: https://www.facebook.com/davebranniganband
YT: http://www.youtube.com/user/davebranniganband
IG: https://www.instagram.com/davebranniganband

Posthype
Štvorčlennú kapelu Posthype možno uviesť aj ako žilinské garage rock zoskupenie. Chalani sa postupne dostávajú do povedomia Žiliny a širšieho okolia cez lokálne koncerty, festivaly a podobné akcie. Skupina momentálne vydáva svoje debutové EP s názvom Time Eater, ktorého súčasťou bude päť skladieb s charakteristickým spevom, energickými bicími a výraznou basou.

FB: www.facebook.com/posthypeband/
BC: https://posthype.bandcamp.com/releases

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Vidíme sa v Bombura nezávislý kultúrny priestor!