mihalova

 

 

Intímna hudba pre veľké pódiá: Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.

Dva veľké úspechy v priebehu niekoľkých dní - výhra v súťaži mladých talentov na Bratislavských jazzových dňoch a koncert v pozícii predkapely jednej z najväčších hviezd na jazzovej scéne, americkej speváčky Dianne Reeves - sú pre sympatické duo skvelým vyvrcholením celoročného snaženia. Každému, kto ich videl naživo, musí byť jasné, že ich čaká veľká budúcnosť.

Na džezákoch sa Kristína Mihaľová (spev) a Jakub Šedivý (akustická gitara) predstavili hneď v prvý deň ako druhá z pätice kapiel, ktoré súťažili o priazeň divákov a miestenku na hlavné pódium v ročníku 2020. Už počas koncertu bolo jasné, že budú patriť k favoritom, podobnú atmosféru na B-pódiu Bratislavských jazzových dní nevidno často. Obrovský aplauz pre talentovaných dvadsiatnikov po koncerte doplnili nadšené reakcie návštevníkov v rozhovoroch počas celého festivalu a aj recenzie po jeho skončení. Samotní umelci hodnotia koncert ako jeden zo svojich nakrajších zážitkov.

Vzhľadom na reakcie účastníkov koncertu nebolo prekvapením, keď organizátori pár dní po skončení festivalu informovali, že práve toto duo súťaž na Pódiu mladých talentov vyhralo a na budúci rok bude celý program džezákov otvárať na hlavnej scéne. O tom, že dvojici, ktorá sa stretla počas štúdia na prestížnom pražskom Konzervatóriu a VOŠ Jaroslava Ježka, nebude robiť presun na oveľa väčšie pódium žiadny problém, sa mohli už o pár dní neskôr presvedčiť návštevníci koncertu Dianne Reeves v Istropolise. Kristína a Jakub tam totiž 4. novembra vystúpili ako predkapela a od priaznivcov americkej hviezdy si takisto vyslúžili vrelé prijatie.MARFLÁK, Patrik. Intímna hudba pre veľké pódiá: Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý. In: Hudba.sk [online]. [cit. 2019-11-16]. Dostupné z: https://hudba.zoznam.sk/spravy/15-11-2019-intimna-hudba-pre-velke-podia-kristina-mihalova-a-jakub-sedivy/Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi výrazné mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Obaja študovali na konzervatóriu v Prahe, no ich pôsobenie na Slovensku odštartovala výhra v súťaži Nové tváre slovenského jazzu, kde získali ocenenie Objav roka 2017. Odvtedy sa predstavili na pódiách pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke alebo Candy Dulfer. Taktiež koncertovali v Paríži a na známom jazzovom festivale Jazz à cours et à jardins 2019 v Lyone. V októbri 2019 vyhrali súťaž mladých talentov na Bratislavských jazzových dňoch a následne si ich v novembri vybrala americká hviezda Dianne Reeves ako svojich predskokanov na koncert v Istropolise.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Vstupné predpredaj 8 eur na mieste 10 eur