Collegium Musicum Tribute

 
V roku 2020 uplynie 30 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. O basový kontrapunkt sa mu počas celej existencie kapely stará brat Ladislav Červenák a rytmicky mu už 17 rokov kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško.
Svojrázna kapela má na svojom konte doteraz tieto čisto autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Všetky štyri tvorí živelná, vtipom predýchanábluesová reflexia bežného života. Kapela sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a v jej hudobnom jazyku nájdete aj prvky čerpajúce z rôznych hudobných žánrov a slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a samozrejme, zmyslom pre humor. ZVA 12-28 BAND je opakovane víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategórii Najobľúbenejšia skupina v roku ... 2016, 2017, 2018, 2019.
Kapela ZVA 12-28 BAND má pre rok 2020 pripravený koncertný program s dychovou sekciou, ktorú vedie erudovaný hudobník, saxofonista a aranžér Ján Kopčákhttps://www.jankopcak.com/,ktorý ma za sebou okrem vlastných hudobných projektov aspolupráces kapelou ZVA 12-28 BAND aj spoluprácu s umelcami ako sú Marián Čekovský Band, Ivan Tásler, Marek Szarvaš Projekt, Jozef Hollý Band ... . Dychová sekcia v zloženíMychalCáliktrúbka, Vladimír Trofimovič trombón a Ján Kopčáksaxofón podporí hudbu kapely nielen zaujímavými aranžmánmi ale i sólami jednotlivých hráčov.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Zobraziť menej