amc trio
Ďumbierfest 2021. Hudba na Horehroní aj napriek pandémii.

Ďumbierfest, známy horehronský  festival horských filmov, sa konal v NKP Bombura v Brezne aj tohto roku, i keď len v obmedzenom formáte. Kvôli epidemiologickej situácii  z neho vypadla filmová sekcia a tak pripomienkou festivalu boli dve online premiéry a jeden živý koncert. V online premiérach, aj na živom koncerte ste mali možnosť vidieť zaujímavých slovenských umelcov, ktorých originálna tvorba priniesla publiku plnohodnotný kultúrny zážitok.

 

 Ako prvý vystúpil v online premiére jeden z najčinorodejších folk-punkových pesničkárov na Slovensku, ktorý hrá pravý akustický punk zo Žiliny,  má umelecké meno Dáša Fon Fľaša. Jeho koncert je zakaždým veľkým zážitkom, pretože počas vystúpenia okrem hrania, zabáva svojimi komentármi všetkých okolo seba a koncert na Ďumbierfeste nebol žiadnou výnimkou.

Druhá online premiéra priniesla poetické texty v ktorých Horana so synom z kapely Hmlisto reflektujú ich osobné skúsenosti s návratom k prírode, jednoduchosti a skromnosti. To všetko pri zachovaní zdravého rozumu a kritického myslenia. Proste príjemný a hlboký zážitok pre všetky vekové kategórie.

 

Poslednou kapelou ktorá už mohla svoj koncert odohrať naživo bola banskoštiavnická skupina Fusion Biscuit. Kapela funguje od roku 2018 a vo svojej tvorbe kombinuje jazz, rock, funk a celý dojem dotvára exotická príchuť Orientu. Výsledkom je veľmi vyzretý zvuk, ktorý prináša nové nápady, inšpirácie a prekvapenia.  

Za možnosť usporiadať Ďumbierfest aj počas, pre kultúru komplikovanej situácie, ďakujeme Fondu na podporu umenia. Ďakujeme všetkým, ktorí si naše koncerty, pozreli či už v online priestore, alebo naživo v klube.

 

Fusion Biscuit