KONCERT ZRUŠENÝ

Lístky 8 EUR na linku
https://www.ticketlive.sk/sk/event/longital-brezno-2019

LONGITAL http://www.longital.com
Longital je stálica slovenskej hudobnej scény, a zároveň zakladateľom prestížneho slovenského labelu Slnkorecords. Za 16 rokov existencie má skupina na konte koncerty v 12 krajinách Európy, USA a Kanade. Aktuálny a v poradí dvanásty album Divoko (2016) bol nominovaný na cenu RadioHead Awards v kategórii Album roka a česká kritika ho zaradila medzi najzaujímavejšie slovenské albumy (Musicserver).

Slovami hudobného novinára Jiřího Moravčíka (Colours of Ostrava):

"Medzinárodne známa Slovenská skupina s dokonale jasným zábleskom geniality. Tvorcovia piesňových obrazov presiaknutých rockom, folkom, elektronikou, osobitou poéziou a nepravdepodobným druhom experimentátorstva. Hudba, ktorá do vás napumpuje pyrotechnickú energiu a vzápätí uvedie do stavu levitácie.

Shina hrá na basgitaru, spieva, tancuje a necháva na seba padať dážď z peria. Dano pripomína šťastného džina vypusteného z fľaše a nad zvukom jeho akustickej gitary musíte premýšľať, či sa vám nezdá. Longital prichádzajú v najlepšej forme: rozšírení na power trio o vynikajúceho bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s aktuálnym albumom Divoko"