yt  fb

Klub Bombura

 

Topolana

 

Topoľana je londýnsky jazzovo-folkový sextet, ktorý čerpá zo slovenskej ľudovej hudby. Založila ho flautistka a speváčka Mária Reháková, ktorá vyštudovala jazz na prestížnej Guildhall School of Music v Londýne a teraz tam pôsobí. Kapela sa skladá z top mladých hudobníkov na Londýnskej scéne. Ich repertoár pozostáva z aranžmánov ľudových piesní, ako aj s autorských kompozícií Márie inšpirovaných ľudovou hudbou.

Hlavnými cieľmi tohto projektu je rozšíriť slovenskú ľudovú kultúru v zahraničí, zaktuálniť ľudové prvky do modernej doby a taktiež posilniť Slovákov, ako aj iné národnosti, byť zdravo hrdý na svoje ľudové tradície a na to, odkiaľ pochádzajú. Pridaná hodnota projektu je ich medzinárodné zloženie. Ich skladby sú veľmi otvorené a každý jeden hudobník má priestor sa vyjadriť, a tak v skladbách založených na slovenskej ľudovej hudbe počuť aj trochu Anglicka, Škótska a dokonca Argentíny od členov kapely.

Topoľana pravidelne koncertuje v Londýne a okolí a túto jeseň sa po prvýkrát ocitne na Slovenku, tak si to nenechajte ujsť!

Zloženie:
Mária Reháková - flauta, spev
Gustavo Clayton Marucci - klarinet
Sam Knight - tenor saxofón
Charlie Bates - klavír
Sam Ingvorsen - kontrabas
Floyer Sydenham - bicie


Topoľana is a jazz band based in London playing original compositions inspired by old Slovak folk melodies.

​Its leader, Mária Reháková (flute, voice) writes all the music, taking inspiration from melodies she grew up with, dancing and singing in a slovak folklore dancing group called Kremienok.

​Her flute and voice is complemented by two other horns; Gustavo Clayton-Marucci on clarinet and Sam Knight on sax. The rhythm section consists of Charlie Bates on piano, Sam Ingvorsen on bass and Floyer Sydenham on drums. Each player brings something special to this ensemble.

Koncert sa uskutoční v rámci Horehronských jazzových dní

https://www.mariarehakova.com/topolana

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia