yt  fb

Klub Bombura

 

definitivum web

 

HJD pokračujú aj 23. novembra dvojkoncertom skupín 300 hrmených, predstavitelov mladšej generácie vypekajúcich jazzrock a artrock, a ich starších kolegov, Definitivum, ktorí nám pripomenú svojsky upravenú tvorbu velikánov slovenskej hudobnej scény Deža Ursínyho a Jara Filipa.

DEFINITIVUM

Trojgeneračné zoskupenie hrajúce piesne Deža Ursinyho a Jara Filipa. Zakladateľ Marcel Daniš s Dežom hrával na basu v prvom Provisoriu a keďže je to jeho posledná kapela, zvolil názov Definitivum. Kapela hrá od roku 2014 a v tejto zostave od roku 2018. Doteraz hrala na týchto podujatiach:
Spomienka na Deža (Bratislava - Dúbravka), Sitno Blues(Počúvadlo), Vráble Jazz-fest, Festival duševného zdravia(Detva), Dežo Ursiny 70.(BB Záhrada)... Kapela hrá prierez tvorbou Deža Ursinyho a Jara Filipa. DEFINITIVUM sú:

Marcel Daniš - basgitara, vokál
Jiří Machala - bicie
Juraj Jamrich - gitara, spev
Ondřej Daniš - klávesy, spev
Daniel Axman - harmonika
Pavol Pondelík - tenor a soprán saxofón
Peter Markovský - gitara, perkusie, vokál
Juraj Námešný - klávesy, basgitara, spev

300 Hrmených
Mladé trio z Levíc hrajúce vlastnú hudobnú tvorbu inšpirovanú progresívnou, artrockovou a bigbítovou scénou sedemdesiatych rokov sa už po druhýkrát ukáže v klube Bombura v Brezne. Súčasťou programu bude okrem nacvičených skladieb aj absolútna improvizácia, čiže komponovanie hudby v reálnom čase. 300 Hrmených boli vybraní do projektu We started in Bombura, ktorý je zameraný na vyhľadávanie zaujímavých hudobných skupín a umelcov v teenagerskom veku. Portál Moja Kultúra o nich napísal: Hrať v inštrumentálnom zoskupení a ešte v tak minimalistickej zostave, akou je aj trio, si vyžaduje slušnú dávku skúseností, no najmä zohratosť kapely, invenciu a vysoké nároky na interpretov a ich inštrumentálne schopnosti. Prekvapivo, mladá trojica na pódiu poskytla omnoho viac. Čo sa týka rytmiky, bezchybne im to šľapalo a čo sa týka soundu, bolo zaujímavé, že chalani v tínedžerskom veku našli inšpiráciu v progresívnej a bigbítovej hudbe, ktorá prekvitala najmä v 70.tych rokoch. 300 Hrmených neboli žiadni predskokani, ale invenční a zohratí muzikanti, ktorých vystúpenie bavilo.

Členovia kapely:
MATÚŠ CZÚDOR / bicie, spev, flauta
JAKUB TRŇAN / gitara
ALEX VRAŽEL / basgitara

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.