yt  fb

Klub Bombura

 

blues generation

 

Hudobná skupina Blues Generation vznikla v roku 2014. Skupina je zo stredného Slovenska (pohoreľskobystrická). Vystriedalo sa v nej viacero hudobníkov. Oficiálny názov dostala skupina po príchode súčasného basgitaristu, ktorý sa tam hudobne stretol so svojím synom, a tak na základe faktu, že sú tam dve generácie hudobníkov, nazval kapelu Blues Generation. Skupina nieje len viacgeneračná, ale aj medzinárodná, pretože sólový gitarista je angličan. Hráme v zostave:  

 

Jozef Fábik - gitara, spev 

Andrej Syč  - bicie nástroje 

Vladislav Syč - basová gitara 

Gary Alec Halmkan - sólová gitara 

 

Venujeme sa hlavne vlastnej tvorbe,ktorej autorom textov a hudby je Jozef Fábik. Na celkovom charaktere každej piesne sa podieľa celá skupina. Hráme blues, blues rock, a občas vplávame aj do folkových vôd. V repertoári máme aj svetové bluesové štandardy. Hrávame prevažne na slovensku, no zažili sme aj pekné turné po Srbsku. 

 

V závere treba spomenúť aj ľudí, ktorí sa podieľajú na fungovaní kapely, aj keď ich na pódiu nevidno a nepočuť: Peter Kysucký - dvorný fotograf, Lívia Halmkan - webdesign, Katarína Pavlu - organizácia Blues Generation Srbsko Tour 2017. Ďakujeme za Vašu priazeň a bluesu zdar! 

www.bluesgeneration.sk