yt  fb

Klub Bombura

 

 

Pozývame vás na príjemnú večernú udalosť PechaKucha Nigh vol 2 kde sa nám predstaví 10 rečníkov z rôznych oblastí kultúry umenia športu cestovného ruchu remeselnej výroby... každý rečník si prinesie 20 fotiek a na každú môže 20 sec hovoriť teda 20 x 20

Po prezentácii pokračujeme koncertom poľskej hviezdy world music Dikanda. Hlavnou postavou skupiny Dikanda, ktorá vlani oslávila 22 rokov svojej existencie, je charizmatická speváčka, skladateľka a akordeonistka Anna Witczak. Dlhé roky hudbu Dikandy ovplyvňovali hlavne orientálne motívy, od Balkánu až po Indiu, okorenené rómskym folklórom, ktorými očarovali publikum po celej Európe. Ako tvrdia, zmyslom ich hudby je výnimočná interakcia s publikom počas ich koncertov.

Tie sa vyznačujú zdieľaním invencie, energie a potešenia z hudby. Špecialitou okrem spevu v poľštine je aj spievanie vo vlastnom vymyslenom jazyku – „dikandštine“. Za sebou majú stovky koncertov a za svoje nahrávky získali niekoľko ocenení (napr. „Album roka“ 2005 časopisu Folker). V apríli 2018 bodoval ich posledný album Devla devla na 16. mieste rebríčka World Music Charts Europe (WMCE). Dikanda bratislavským koncertom otvára svoje jesenno-zimné turné, ktoré bude pokračovať hraním v Rakúsku, Nemecku, Bangladéši i v Poľsku.