yt  fb

Klub Bombura

 

fest anca

 

Aktuálny ročník E&A festivalu, ktorý organizuje NKP Bombura, opäť ponúka zaujímavé umelecké mená zo slovenskej a českej hudobnej scény. 26. 8 budeme mať česť privítať poprednú českú hudobníčku, skladateľku, aranžérku a producentku Beátu Hlavenkovú s jej kapelou.
Všestranná hudobníčka sa po prvý krát vo svojej kariére zhostí role speváčky a jej hudobným spoluhráčom bude trubkár Oskar Török. Rovnako ako Beata aj on preberá preňho netradičnú rolu a stáva sa aj spevákom a hráčom na bicie a perkusie. Spoločne predstavia kolekciu skladieb s osobitým rukopisom a jemným ženským pôvabom.
Ceny Anděl – Sólová interpretka roku 2019, Independent Music Award za najlepší konceptuálny album.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
 
Speváčka, skladateľka, klaviristka a aranžérka Beata Hlavenková ďalej v najbližšej dobe vystúpi s Pišlickými príbehmi na festivale Struny dětem, s Kapelou Snů na festivaloch Hradecký Slunovrat, Jazzové lázne v Mariánských lázních, Top RoofTop fest v Karlových Varoch, Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou či Šemanovické kultúrne leto. Špeciálnym koncertom potom bude vystúpenie 21. augusta v Dome Českej televízie počas Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary. Hlavenková je jednou z najvýraznejších českých hudobníčiek s nezameniteľným nadžánrovým autorským rukopisom. Je držiteľkou dvoch Cien Anděl - za album Theodoros (2013) a ako Interpretka roka 2019.
Je autorkou filmovej hudby k filmu Dukla 61, v auguste tohto roku vydáva vo vydavateľstve Minority Records soundtrack veľmi očakávaného snímku Zátopek.
Hlavenková spolupracovala s radou domácich aj zahraničných hudobníkov, najdlhšie s Lenkou Dusilovou, s ktorou vytvorila projekty Eternal Seekers a Baromantika. Skladá hudbu pre divadlo (VerTeDance a ďalšie) a venuje sa tiež tvorbe pre deti (Pišlické príbehy, Ó, ó, ó, vajíčko) či mentoringu. Vyučuje na pražskej pobočke NYU. Je tiež hudobnou producentkou debutového albumu Vojtěcha Nýdl aDieťa z větru.
So vznikom albumu Sně, jej prvého spievaného albumu, postavila Kapelu Snů, kam prizvala trubkára a bubeníka Oskara Töröka a gitaristu Patricka Karpentskiho.