yt  fb

Klub Bombura

 

fest anca

 

VLČIE MAKY – HOREHRONIE
spojenie nášho krásneho folklóru a jazzových aramnžmá v spolupráci s Danom Bártom a Petrom Adamovom.
Po albume Vlčie maky - Podpoľanie prichádza na slovenský trh prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky.
Práca v štúdiu. „Samotné nahrávanie albumu prebehlo v priateľskej atmosfére s ľuďmi, ktorí sa majú radi, myslím, že sme sa celkom dobre spoznali pri nahrávaní prvého albumu a pri druhom sme postupovali trošku inak, aj keď stále vychytávame muchy. Tentokrát som hudobné aranžmá nechala na pianistovi Klaudiusovi Kováčovi, ktorý tomu celému odovzdal svoju dušu a veľký cit. Okrem Klaudia, ktorý hral na piano som oslovila overenú zostavu Peťa Solárika – bicie nástroje a Róberta Ragana Jr. – kontrabas. Vokálové aranžmá si zobral na starosť Peter Dobrík- producent PJ SOUND STUDIO,“ hovorí speváčka projektu Janka Kozáková.
Album prichádza s netradičným aranžmá. „Pri tvorbe aranžmá som použil reharmonizačné techniky a inšpiráciu som našiel v klasickej a jazzovej hudbe, pričom dôraz bol kladený na aj na rytmické obohatenie,“ dodal aranžér projektu Klaudius Kováč.
Na CD prizvali zaujímavých hostí. „Keď som rozmýšľala nad hosťa napadlo mi, že by tu mala byť oproti prvému CD nejaká zmena. Prišla som na to, že okrem výborných inštrumentalistov by mohli ma albume vyniknúť krásne mužské hlasy a keďže 2 texty boli v mužskom rode, bolo rozhodnuté. Prvým hosťom albumu teda bude slovenský jazzový spevák Peter Adamov, ktorý má nádherný zamatový hlas a druhý hosť, ktoré ho som pozvala do štúdia je český spevák známy najmä projektom Illustratosféra, J.A.R. - Dan Bárta. Myslím, že máme všetci traja veľa spoločného máme radi citlivých, empatických ľudí, kvalitnú jazzovú hudbu a prírodu. Nahrávanie s hosťami bol pre mňa veľký zážitok,“ dodala speváčka Janka.
Dramaturgia CD:
1.Cesta hore, cesta dolu
2.Na kráľovej holi
3.Pod úbočou, pod tou sivou hoľou
4.Kážu sa mi ženiť
5.Javorom, javorom
6.Sokole, holube
7.Ej, prečo si puakaua
8.Pod obločkom piskaju
9.Zaspievala by si, ale nemám hlasu
10.Prepelička, prepelička...