yt  fb

Klub Bombura

 

 eva turnova

 

Pozývame vás na literárno - hudobný večer v podaní Evy Turnovej a Tomáša Hradila. Čaká na vás krásny, intelektuálny, umelecký, literárno - hudobný večer so známymi hosťami z Českej republiky. Čítať sa budú Evine Turnové háje, hrať piesne z jej pera a z pera Tomáša Hradila.
Eva Turnová je hudobníčka, spisovateľka, prekladateľka a výtvarníčka. Preložil napríklad knihu Kurta Vonneguta Expres do raja. Pôsobila ako basgitaristka v kapelách DG 307, Šílenství Mejly Hlavsy a The Plastic People of the Universe ; v súčasnosti koncertuje s vlastnou kapelou Eturnity. Od roku 2019 moderuje vlastnú talkshow Procházka Turnovým hájem.
Tomáš Hradil je hudobník, cestovateľ, dramaturg a promotér. V súčastnosti pôsobí predovšetkým v kapele los Perdidos, podieľa sa tiež na projekte zhudobnenej poézie I.M Jirouse I vši.
Turnové háje sú hutné minipoviedky, trpko humurné glosy súčasnosti, texty nabité iróniou.. Nejde v nich ani tak o vyjadrenie konkrétneho názoru, ako skôr o hravé zachytenie absurdity rôznychsituácií, ktoré prináša každodenný život.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.