yt  fb

Klub Bombura

 

 korzet

Utorok 21.2. o 19:00 premietanie filmu Korzet (Corsage, Rakúsko, Luxembursko, Nemecko, Francúzsko, 2022)
Fiktívny popis jedného roka v živote rakúskej cisárovnej Alžbety. Krásnej ženy, známej ako Sissi. Ani dvorský ceremoniál a pevne utiahnutý korzet nedokážu spútať rebelku, ktorá sa v nej ukrýva.
Na Vianoce roku 1877 oslavuje rakúska cisárovná Alžbeta, zvaná Sissi, 40. narodeniny. Vo svojej reprezentatívnej úlohe po boku svojho manžela cisára Františka Jozefa I. nesmie vyjadriť svoj názor a musí navždy zostať mladou a krásnou. Aby splnila toto očakávanie, dodržiava prísny pôst, cvičí a svoj korzet šnuruje čoraz pevnejšie.
Ale Alžbeta má hlad po vedomostiach a chuť do života, čoraz viac sa búri proti hyperbolizovanému obrazu seba samej a už nie je ochotná žiť život obmedzovaný dvorným korzetom. Cestuje do Anglicka a Bavorska, navštevuje bývalých milencov a starých priateľov a hľadá vzrušenie a zmysel svojej mladosti.
Režisérka Marie Kreutzer prichádza s nadčasovým príbehom o odvážnej žene a jej nehynúcej túžbe po slobode, ktorému dominuje Vicky Krieps v úlohe rebelujúcej panovníčky, ktorá sa rozhodla zobrať osud do vlastných rúk.
 
Vstupné: 5€
Pre držiteľov preukazu filmového klubu: 3€
 
Trailer na film: