yt  fb

Klub Bombura

 

 kovacik

Nakrúcame mobilom
Workshop je rozdelený na dve časti. STOPMOTION animácia a video/reportáž.
V prvej časti - STOPMOTION sa účastníci dozvedia základné teoretické znalosti o tom, čo je zlatý rez, aké sú kompozičné zásady a prejdeme si spoločne nastavenia smartfónu. Vysvetlíme si, ako fungujú aplikácie na stopmotion animáciu a vytvoríme s ich pomocou krátku animáciu.
V druhej časti - reportáž/video si povieme niečo o tom, čo je záber, sekvencia, scéna a vysvetlíme si základné strihové pravidlá. Ukážeme si, ako natočený materiál veľmi jednoducho postrihať v smartfóne. Výsledkom bude krátke video.
Mladý Youtuber
Na workshope Mladý YouTuber si vyskúšame techniku, ktorá sa používa na výrobu krátkych YouTube videí. Povieme si o jednoduchých zásadách tvorby videa a naučíme sa ho postprodukovať na mobilných zariadeniach. Výsledkom bude video, ktoré si každý bude môcť zavesiť na svoj YouTube kanál.
Niečo o Petrovi Kováčikovi:
Práci pre televízie som sa začal venovať v roku 2001. Nastúpil som do vtedy novovznikajúcej spravodajskej televízie TA3 ako strihač. Odkrútil som si v nej civilnú vojenskú službu a po jej ukončení som začal študovať na VŠMU v ateléri dokumentárnej tvorby u prof. Vlada Balca. Popri škole som pracoval pre TV JOJ v oddelení zábavy na rôznych projektoch.
Tesne pred magisterskými štátnicami som nadviazal spoluprácu s RTVS, kde som robil réžiu pre športovú redakciu. Popri tom som pre RTVS robil aj relácie a krátke dokumenty. Dodnes pre nich pripravujem reláciu VAT - veda a technika. Okrem verejnorpávneho vysielateľa spolupracujem aj s TV MARKÍZA a spolupracoval som aj s televíziou TA3, ako režisér spravodajstva. V roku 2017 som chvíľu spolupracoval aj s Košickým štúdiom RTVS, kde som pomáhal s prípravou relácie Ahoj Slovensko a pár ďalších projektov. Začiatkom roka 2018 som si vyskúšal, aké to je robiť redaktora na veľkej "šouke". Pre PAPRIKA STUDIOS som robil na Najväčšom víťazovi, ktorého vysielala TV Markíza. Hneď po tejto skúsenosti som začal spolupracovať s goodTV, počas roka na dvoch projektoch - REŠTART /TV JOJ/ a Remeslo má zlaté dno /RTVS/. V roku 2019 som začal spolupracovať s JAM film na show Československo má talent.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.