yt  fb

Klub Bombura

 

vec

 

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v breznianskej Bombure. Tešiť sa môžete na zážitky fotografa Gaba z rozprávkových Faerských ostrovov a s úžasnou Mili prejdeme v dodávke Nový Zéland.
18:10 Gabo Antal – Dychberúce Faerské ostrovy
Ako fotograf som vždy obdivoval krásu severských krajín. Dramatické počasie, nádherné fjordy, dychberúce útesy a zážitky, na ktoré do konca života nezabudnem. Predstavím vám ostrovy, kde žije viac oviec, ako ľudí, kde vám domáci naservírujú baranie gule, ako pochúťku na privítanie a prezradia, čo robia počas dlhých zimných večerov, povieme si, ako netradične oslavujú svoj národný deň, ale aj o tradícii lovenia veľrýb. Na týchto ostrovoch ide čas pomaly, cítil som sa tu ako v skanzene, všade zarastené domčeky, pobehujúce ovce, nádherné kopce a neskutočné túry. Faerské ostrovy som si zamiloval, hybajte sa na ne pozrieť so mnou a stavím sa, že aj pre vás to bude láska na celý život.
19:30 Miladka Mili Mundo Konečná – Nespútaný Nový Zéland
Poďte sa previezť so mnou a mojou obytnou dodávkou 5 mesiacov naprieč Novým Zélandom. Prejdeme tisícky kilometrov nespútanou krajinou oboch zélandských ostrovov, kde nám na cestu budú mávať tisícky ovečiek. Budeme sa kúpať v ľadovcových jazerách plných krýh a vychutnávať si pritom pohľad na najvyššiu horu Mt. Cook. V meste adrenalínu Queenstown si pri zoskoku padákom pozrieme hory Remarkables, prejdeme sa po Hobbitone, Mordore, ale aj po Hore osudu z Pána Prsteňov. S domácimi Maorami si zatancujeme ich tradičný vojnový tanec Haka, budeme pozorovať tučniaky, tulene a kŕmiť maličké kengury. Navštívime 12 národných parkov, ale vyskúšame aj náročné práce na kiwi farmách. Pripútajte sa, bude to nezabudnuteľná jazda!
Vstupenky zakúpiš jednoducho:
👉V predpredaji za zvýhodnenú cenu 7€ http://tinyurl.com/3fnuf6v7
👉 Na mieste za 9€
___________________________________________________
PARTNERI PODUJATIA:
- Generálny partner: www.netfinancie.sk
- Podujatie podporili: www.zahoramizadolami.sk, www.sgs-holding.com
- Produktoví partneri: www.outdoorline.sk, www.geosport.sk, www.devold.cz, www.norskamoda.cz, www.68travel.sk, www.tekmar.sk
- Hlavní mediálni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.infoglobe.sk, www.dobrodruh.sk, www.interez.sk