yt  fb

Klub Bombura

 

vec

Ahoj Brezno! 🙋‍♀️
Už 14. ročník Expedičnej kamery vo vašom meste. Pozývame vás tak na filmový večer, kde si spolu pozrieme 5 filmov plných dobrodružstva.
Hlavným trhákom bude nový film s Adamom Ondrom, ktorý je jedným z najlepších lezcov histórie a jeho nasledovníkom Pepom. Písal sa rok 2022, keď vtedy len 15 ročný Pepa Šindel vyliezol cestu obtiažnosti 9a+. Spoločne sa vydajú na jednu z najťažších skalných ciest na Slovensku.
Ďalej sa pozrieme na to, ako sa jazdí v kanadskom prašane keď ste na lyžiach, jednokolke či bicykli, zažijeme rýchlo výstup v Taliansku a cykloturistiku v ďalekom Nórsku.
Ako čerešničku na torte sme pre vás pripravili nový český expedičný film z peruánsko – brazílskej Amazónie.

18:00 NASLEDOVANIE SPRÁVNEJ CESTY
Krajina: Rakúsko, Kanada
Dĺžka: 20 min
Réžia: Andreas Monsberger
Jazyk: angličtina a nemčina
Titulky: české titulky, trailer
Nasledujte správnu športovú cestu a zistíte, že vášeň k športu môže priniesť rovnováhu a naplnenie. Tri postavy: Roman Rohrmoser, profesionálny jazdec na lyžiach vo voľnom teréne, Gerald Rosenkranz, odborník na horské bicykle a jednokolky, a Jay Bearhead, pôvodný obyvateľ Kanady, ktorý stratil svoju kultúrnu identitu v internátnych školách ukazujú svoju správnu cestu. Napriek bojom s drogovou závislosťou pomohla Jayovi vášeň pre horské bicykle obrátiť jeho život k lepšiemu. Film zdôrazňuje transformačnú silu nasledovania svojich vášní a hľadanie zmyslu v ceste. Urobte prvý krok na svojej vlastnej ceste – môže vás doviesť na neočakávané miesta.
--------------------------------------------------
18:20 LEZCI– nový film s Adamom Ondrom
Krajina: ČR,
Dĺžka: 27 minút, film natočený exkluzívne pre Expedičnú kameru
Adam Ondra je považovaný za jedného z najlepších lezcov histórie, ktorý posúva limity tohto športu už od detského veku. Pepa Šindel kráča v Adamových šľapajach. V roku 2022 vyliezol cestu v obtiažnosti 9a+, a to iba v 15 rokoch. Nikto iný na svete takú obtiažnosť v tak nízkom veku okrem nich dvoch nezvládol. Rodina Šindľových trávi v dodávke na cestách značnú časť roka a tentoraz prichádzajú do oblasti Krpcovo. Tu nastáva výnimočné stretnutie Pepy s Adamom. Cieľ? Prelez jednej z najťažších skalných ciest na Slovensku.
--------------------------------------------------
18:50 Pionieri
Krajina: Taliansko,
Dĺžka: 33 min,
Réžia: Alessandro Beltrame,
Jazyk: taliančina
Titulky: české titulky, trailer
Dňa 10. augusta 2021 sa Peter Moser vydal na šesť hlavných vrcholov hôr Pale di San Martino počas jediného dňa. Inšpirovaný priekopníkmi horolezectva prekonal sám túto cestu podľa historických trás prvých horolezcov, spoliehajúc sa iba na svoje skúsenosti ako horský sprievodca. Ako dopadne výzva, ktorú si prial dokončiť, aby prenikol ku koreňom horolezectva a svojho vlastného prístupu k nemu?
--------------------------------------------------
19:23 prestávka
--------------------------------------------------
19:40 Stratené momenty
Krajina: Anglicko
Dĺžka: 25 min;
Réžia: Matty Waudby
Jazyk: angličtina
Titulky: české, trailer
Amatérsko autentický príbehom páru z britského Yorkshire, ktorí sa vydávajú do Nórska na svoju prvú horskú cykloturistiku. Okrem očakávanej dobrodružnej cesty bolo na tejto výprave viac než len objavovanie novej krajiny, novej kultúry, hôr, fjordov, vodopádov a nepretržitého denného svetla. S pomocou zbierky starých filmových fotografií zhotovených jeho dedkom Bobom počas cykloturistiky Škandinávií v 50. rokoch 20. storočia mal Matty za cieľ nájsť miesta, kde boli tieto fotografie zhotovené, a tak sledovať šliapanie pedálov jedného zo svojich predkov takmer pred 70 rokmi.
--------------------------------------------------
20:05 Javari
Krajina: ČR
Dĺžka: 54 min.
Réžia: Mirek Haluza, trailer
JAVARI je unikátny rýdzo český dobrodružný expedičný film, ktorý mapuje návrat dvoch priateľov, Simona a Mirka k indiánskemu kmeňu Matsés, ktorý žije na peruánsko-brazílskej hranici pri rieke Javari. Jedno z najodľahlejších a najmenej prebádaných oblastí našej planéty sa tak stane dejiskom dobrodružného príbehu, kedy sa dvojica cestovateľov na vlastnú päsť vypraví hľadať ďalšiu osamotenú osadu Matsés stratenú kdesi v hlbinách Amazónie. Obtiažny terén, úraz a riešenie nebezpečných situácií sú každodenným sprievodcom vo svete, kde akákoľvek pomoc v podstate neexistuje. Signifikantnou pointou je fakt, že aj v dnešnej digitálnej dobe ešte stále existujú hodnoty ako láska k prírode, rodine, dobrodružstvu a priateľstvu so zdanlivo úplne odlišnou kultúrou.
Vstupenky zakúpiš jednoducho:
👉V predpredaji za zvýhodnenú cenu 8€ (len do 15.04.24. do 17:00)
https://tinyurl.com/29efv6rx
👉 Na mieste za 10€
___________________________________________________
PARTNERI PODUJATIA:
- Generálny partner: www.netfinancie.sk
- Podujatie podporili: www.zahoramizadolami.sk, www.sgs-holding.com
- Produktoví partneri: www.outdoorline.sk, www.geosport.sk, www.devold.cz, www.norskamoda.cz, www.68travel.sk, www.tekmar.sk
- Hlavní mediálni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.infoglobe.sk, www.dobrodruh.sk, www.interez.sk
Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 10€, alebo 6€ na druhý blok po prestávke.